Gymnastické míče Gymnic plus,FIT SIT -průměr 55, 65, 75 cm

Pomáhá zlepšit poruchy svalového napětí a koordinační poruchy, napravit vybočení páteře a kulatá záda, zlepšit koordinaci dechu u onemocnění dechového ústrojí.
Velké značkové míče Gymnic plus jsou vyrobeny z velmi kvalitního ABS materiálu,který při prasknutí se neroztrhne(lze opravit). Jsou velmi oblíbeny v rehabilitačních centrech, kde pomáhají zlepšit či dokonce odstranit poruchy svalového napětí a koordinační poruchy, napravit vybočení páteře (skolióza) a kulatá záda (kyróza), zlepšit koordinaci dechu u onemocnění dechového ústrojí a dokonce mohou pomoci i nemocnému srdíčku.
Velké množství zdravotních problémů, včetně bolesti zad, jsou výsledkem našeho moderního životního stylu. Příliš dlouho sedíme - ve školních lavicích, v práci i ve volném čase. Tento nedostatek vede ke ztrátě přirozeného posilování svalstva. Posilování zádového svalstva a odpovídající pohybová činnost je nejen prevencí proti bolesti zad, ale zároveň pozitivně působí na celé tělo. Míč nabízí možnost udržování zad ve formě bez námahy a pocení. Prostě si jen sem tam sedněte na míč a považujte jej za přenosnou židli, která stimuluje vaše zádové svalstvo. Je to jednoduchý způsob posilování zad, účinný a testovaný - dokonce se dá použít i pro zábavu.
Míče slouží k rehabilitaci a fyzioterapii při řadě aktivit. Jsou určeny pro nácvik stability, koordinace pohybu, reakcí svalstva na změny polohy. Aktivizují motorické funkce těla. Používají se při rehabilitaci páteře. Jsou využitelné nejen individuálně, ale i ke skupinové rehabilitaci.
Správné sedění na míči:
Sedněte si na míč. Pro lepší rovnováhu položte chodidla na zem a mějte nohy mírně roztažené. Stehna musí směřovat stejným směrem, jako chodidla. Takto zabráníte nerovnoměrnému rozložení váhy na kolena a kotníky. Zkontrolujte, zda jsou nohy pevně na zemi, aby jste předešli sklouznutí z míče.
Použití velkého míče:
* odstraňuje bolesti zad
* napomáhá rovnému držení těla
* vhodný pro těhotné ženy, a to na cvičení před a po porodu
* při rekonvalescenci po úrazech a operacích
* napomáhá při odstranění přebytečných tukových vrstev
* velmi vhodné jsou zejména pro děti, pro které se stává cvičení zábavou
* doporučeno lékaři a rehabilitačními pracovníky
* cvičební pomůcku lze využít doma i v tělocvičnách
* míče lze použít místo židle doma v kanceláři aj.
* nosnost míčů je do 300 kg a jsou od základních velikostí:
o průměr 42 cm - pro děti předškolního věku , o průměr 53 cm - pro děti školního věku, dospělé menšího vzrůstu,
o průměr 65 cm - pro ženy a muže do 170 cm, o průměr 75 cm - pro dospělé nad 170 cm, o průměr 85 cm - pro
dospělé nad 180 cm
Při výběru správné velikosti velkého míče dbejte na to, aby hýždě byly o trochu výše než kolena. Pouze takto může být garantována nejlepší poloha pánve a tím i obratlového sloupce. Orientační tabulka správné velikosti velkého míče se určuje podle délky paže (měřeno od ramenního kloubu ke konečkům prstů):
délka paže ---------------------------- průměr míče
56 - 65 cm ----------------------------- 55 cm
66 - 80 cm ----------------------------- 65 cm
81 - 90 cm ----------------------------- 75 cm

Gymnic,FIT BALL pr.55cm

Gymnic,FIT BALL pr.55cm
Kat. číslo:
304

Cena: 390

Gymnic,FIT BALL pr.65cm

Gymnic,FIT BALL pr.65cm
Kat. číslo:
305

Cena: 450

Gymnic,FIT BALL pr.75 cm

Gymnic,FIT BALL pr.75 cm
Kat. číslo:
306

Cena: 490