Termogelové polštářky 11x15cm,11x30cm,20x30cm /Rehabilitační poduška 30x40cm /Protimigrénové brýle

DUOTHERM v péči o Vaše zdraví,krásu a pohodlí
Složení a charakteristika:
Gelová náplň je vyrobena z celulózy,vyššího alkoholu,vody a identifikačních příměsí.Je uzavřena ve speciálním polymerovém obalu.gel se vyznačuje dobrou schopností absorbovat chlad či teplo v širokém rozmezí od -20°C do +60°C a zůstat i při nízkých teplotách elastickým.

Polštářky se vyrábí ve velikostech:
malý 110x150mm, střední 110x300mm, velký 200x300mm a rehabilitační poduška 300x400mm.

Návod k použití:
Studený obklad získáte vložením polštářku do chladničky nebo do mrazničky (max. -20st.C) po dobu asi 30 minut. Teplý obklad získáte ohřevem v dostatečném množství vody dle velikosti polštářku (1-3 litry, max. +60 st.C, cca 5 minut). Polštářek ohřívejte až po odstavení vodní lázně z tepelného zdroje. Před přiložením na tělo jej zabalte do vhodné textilie (ručník, plena, šátek apod.). Účinky obkladu závisí na použité teplotě, době aplikace a počtu opakování. Doba přiložení studených obkladů by měla být delší než 30 minut, prodleva mezi opakováním by měla trvat stejnou dobu. Obecně platí, že čím menší plochu ošetřujeme, tím kratší dobu obklad přikládáme (zápěstí, kotník 5 -10 minut, kolena, lokte 10-20 minut, páteř, záda 20 -30 minut).

Důležitá upozornění:
Nepoužívat při srdečním onemocnění, diabetu, poruchách krevního oběhu a těhotenství věnujte aplikacím zvýšenou pozornost. Studené obklady nepoužívejte u ledvin, močového měchýře, při poruše arteriálního prokrvení a při podezření z tumoru. V případech, kdy si nejste zcela jisti, konzultujte použití se svým lékařem.

Stručná orientace v použití obkladů:
K opakovanému a střídavému použití jako studené obklady při bolestech hlavy, zubů, kloubů (akutních), zánětu slepého střeva, štítné žlázy, lůžka nehtu, okrajů očních víček, šlachové pochvy, žlučníku, zranění kostí, kloubů, svalů a šlach (v akutním stadiu), menisku, popáleninách, bodnutí včelou a hmyzem, horečkách, spále a spalničkách, krvácení z nosu, úpalu, dně a jako teplé obklady při bolestech zad a kříže, kloubů (chronických), ledvin, vejcovodu a vaječníků, močového měchýře, ječném zrnu, nežitu, menstruaci, zánětu středního ucha (akutním), rýmě, vředu, akné, tříselné kýle u dětí, příušnic, svalové křeči a před silnějším zatěžování šlach a vazů. Střídavé obklady - zpravidla nejdříve studené při výronu, natrženém svalu, vymknutém kloubu, nízkém krevním tlaku a šoku.
Při sportu a jiných aktivitách se polštářky používají pro akutní ošetření zranění (pohmoždění, výron, vymknutí, natržení, zlomení), jako prevence potíží při intenzivním zatěžování svalů, šlach a kloubů, pro zkrácení doby rekonvalescence, při rehabilitaci.
Studené či teplé obklady v miste přiložení především zužují či rozšiřují cévy a tím omezují či zvyšují přísun krve k postiženým místům. Velmi účinně tak tlumí bolesti, brzdí otoky a záněty, zlepšují prokrvení, uvolňují svalové křeče a ztuhlost svalů, šlach a kloubů. Při bolesti zad či za krkem se jedná nejčastěji o svalové napětí, vyvolané silným či jednostranným zatížením často za spoluúčasti chladu a psychické zátěže. V tomto případě se osvědčují opakované horké obklady s následnou masáží.

Čištění a údržba:
Výrobky Duotherm uchovávejte v čistém, chladném prostředí tak, aby byly co nejméně pomačkány. Případné znečištění odstraňte jemným omytím vlažnou vodou případně antibakteriálním mýdlem. Výrobky chraňte před poškozením ostrými předměty. Při poruše celistvosti vyteklý gel opláchněte větším množstvím vody a polštářky likvidujte jako běžný domovní odpad. Při použití si na polštářky nelehejte či nesedejte. Pokud dojde k protržení obalu a vytečení gelu, opláchněte ihned postižená místa velkým množství vlažné vody. Výrobky DUOTHERM jsou určeny pouze k vnějšímu použití.


polštářek malý 11x15cm

polštářek malý 11x15cm
Kat. číslo:
079

Cena: 65

polštářek velký 20x30cm

polštářek velký 20x30cm
Kat. číslo:
078

Cena: 165

trmogelová poduška 30x40cm

trmogelová poduška 30x40cm
Kat. číslo:
140

Cena: 430

polštářek střední 11x30cm

polštářek střední 11x30cm
Kat. číslo:
031

Cena: 95

relaxační gelová maska

relaxační gelová maska
Kat. číslo:
032

Cena: 75